Конкурс : Стипендія Атлас 2024

Конкурс на 2023-й рік

Фундація Будинок наук про людину (FMSH) та Посольство Франції в Україні за підтримки Міністерства вищої освіти та досліджень Франції пропонують гранти мобільності для перебування у Франції терміном від 2 до 3 місяців українським аспірантам, які захистили дисертацію, починаючи з 2018 року.

Ця стипендія має на меті допомогти у здійсненні досліджень у Франції : польові дослідження, робота в бібліотеці та архівах.

Цей конкурс відбувається у рамках Програми Atlas короткострокових пост-доківських стажувань, започаткованих FMSH та її партнерами.

Умови фінансування:

Лауреатам надається фінансова допомога у розмірі 2 994 € на 2 місяці (стипендія надається у два етапи, на початку кожного місяця стажування), або 4 491 € на три місяці (стипендія надається щомісячно у три етапи). Стипендія допоможе покрити дорожні витрати та проживання.

У рамках угоди про співфінансування з Посольством Франції в Україні, лауреати конкурсу будуть мати статус стипендіата уряду Франції, що дозволить їм скористатися допомогою Campus France у отриманні соціального страхування протягом першого місяця їх перебування у Франції.

Крім того, лауреати зможуть скористатися допомогою в організації перебування (можливість отримати робочий простір, листи до бібліотек, ітд.)

Критерії відбору:

 • Національність: Бути українцем та працювати в українському закладі вищої освіти чи науковій установі (приватній або державній).
 • Диплом: Мати диплом кандидата наук. Захист дисертації проведено, починаючи з 2017-го року.
 • Дисципліни: Кандидати повинні займатися дослідженнями в галузі гуманітарних та соціальних наук.
 • Приймаюча сторона: Науковець повинен знайти місце для стажування і має бути запрошеним дослідницькою лабораторією чи центром. Лист-запрошення з чітко прописаними умовами стажування, підписаний приймаючою стороною і адресований FMSH та Посольству Франції в Україні, у якому приймаючий заклад пояснює причини запрошення кандидата, а також надані умови праці.

Ви не маєте наукових контактів у Франції чи не знаєте до якої наукової інституції звернутися, щоб здійснити Ваше стажування ?

Консультуйтесь на ScanR. Цей каталог об’єднує всі наукові установи Франції:

https://scanr.enseignementsup-recherche.gouv.fr/


Зобов'язання науковця:

Після закінчення свого стажування стипендіат має подати до FMSH та Посольства Франції в Україні звіт про проведену у рамках стажування дослідницьку роботу.

Процес відбору:

Стипендіальна комісія складається з представників FMSH, Посольства Франції в Україні та зовнішніх експертів, які проаналізують кандидатури за наступними критеріями:

 • Якість наукового профілю та запропонованої методології.
 • Необхідність проведення досліджень у Франції відповідно до наукового проєкту та профілю кандидата.
 • Вміння самостійно знаходити наукові контакти.
 • Ті науковці, які не ще не брали участі у конкурсі, мають переваги.

Документи для участі:

Кандидати мають подати заповнену анкету та наукове досьє (проєкт проведення наукових досліджень та додатки) на онлайн платформі. Ця онлайн платформа буде доступна з 18 вересня 2023 року. Кінцевий термін завантаження досьє на платформу - 04 грудня  2023 року до 17:00 включно (за паризьким часом).

Документи можуть бути подані французькою або англійською мовами.

Зміст наукового досьє:

Дослідницький проєкт : науковий проєкт складається з опису 10 000 - 20 000 знаків (пробіли та коментарі включно) і має обов'язково містити:

 • проблематику та мету наукового дослідження;
 • бібліографію;
 • деталізувати програму перебування (візити до яких місць та інституцій передбачено, контакти).

Додатки:

 • Резюме (2 сторінки max);
 • перелік 5 основних публікацій;
 • копія диплому кандидата наук;
 • лист від керівника лабораторії / дослідницького центру у Франції;
 • лист від директора українського закладу-місця роботи.

Як подати заявку?

1. Зайдіть на платформу http://calls.msh-paris.fr/ та увійдіть до рубрики « Researcher Workspace » (Дослідницький простір).

2. Ввійдіть до свого аканту, якщо ви вже створили обліковий запис чи зареєструйтесь.

3. Заповніть свій профіль та натисніть « create a new application » (створіть нову заявку).

4. Оберіть рубрику « Programme Atlas incoming 2024 » та науковий конкурс « FMSH-AFU : Ukraine > France ».

5. Заповніть всі поля.

6. У розділі « Документи » завантажте єдиним документом у форматі PDF ваше досьє учасника.

7. Ви можете зберегти свою заявку без її прямого подання та згодом повернутися до її опрацювання та остаточної подачі. Увага, якщо ваша заявка не була остаточно "подана", її не будуть розглядати. Неповні заявки та ті, що не відповідатимуть критеріям вищевказаним, не буде розглянуто.

Для отримання будь-якої інформації про платформу, чи у разі проблем під час роботи на платформі звертайтеся: fadili@msh-paris.fr

Календар

Відкриття конкурсу: 18 вересня 2023 року
Кінцевий термін подання документів: 04 грудня 2023 року до 17:00 включно (за паризьким часом)
Експертна оцінка робіт: грудень 2023
Оголошення результатів: лютий 2024
Період проведення стажування: з квітня по липень або з вересня по грудень.
Стажування має відбутись обов’язково у 2024 році.
Тривалість: 2 або 3 місяці
Кількість місяців, доступних у конкурсі: 12

Контакти :

В FMSH :
Пан Паскаль Пурто atlas@msh-paris.fr

В Посольстві Франції в Україні :
Пані Анастасія Ольховик anastasiia.olkhovyk@ifu.kiev.ua

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema