Конкурс : Стипендія Атлас 2022

Перший конкурс на 2022-й рік 

Фундація Будинок наук про людину (FMSH) та Посольство Франції в Україні надають допомогу для здійснення двох- або трьохмісячного наукового стажування у Франції для молодих українських науковців, які захистили кандидатську дисертацію, починаючи з 2016-го року.

Ця стипендія має на меті допомогти у здійсненні досліджень у Франції : польові дослідження, робота в бібліотеці та архівах.

Цей конкурс відбувається у рамках Програми Atlas короткострокових пост-доківських стажувань, започаткованих FMSH та її партнерами.

Умови фінансування:

Лауреатам надається фінансова допомога у розмірі 3 204 € на 2 місці (стипендія надається у два етапи, на початку кожного місяця стажування), або 4 704 € на три місяці (стипендія надається щомісячно у три етапи). Стипендія допоможе покрити дорожні витрати та проживання.

У рамках угоди про співфінансування з Посольством Франції в Україні, лауреати конкурсу будуть мати статус стипендіата уряду Франції, що дозволить їм скористатися допомогою Campus France у отриманні соціального страхування протягом першого місяця їх перебування у Франції.

Крім того, лауреати зможуть скористатися допомогою в організації перебування (можливість отримати робочий простір, листи до бібліотек, ітд.)


Критерії відбору:

 • Національність: Бути українцем та працювати в українському закладі вищої освіти чи науковій установі (приватній або державній).
 • Диплом: Мати диплом кандидата наук. Захист дисертації проведено, починаючи з 2016-го року.
 • Дисципліни: Займатися дослідницькою діяльністю в галузі суспільних та гуманітарних наук (антропологія, літературознавство та мистецтвознавство, історія, географія, філософія, політичні науки, соціологія, археологія ітд.)
 • Приймаюча сторона: Науковець повинен знайти місце для стажування і має бути запрошеним дослідницькою лабораторією чи центром. Лист-запрошення з чітко прописаними умовами стажування, підписаний приймаючою стороною і адресований FMSH та Посольству Франції в Україні, у якому приймаючий заклад пояснює причини запрошення кандидата, а також надані умови праці.

Ви не маєте наукових контактів у Франції чи не знаєте до якої наукової інституції звернутися, щоб здійснити Ваше стажування ?

 

Консультуйтесь на ScanR. Цей каталог об’єднує всі наукові установи Франції:

https://scanr.enseignementsup-recherche.gouv.fr/


Зобов'язання науковця:

Після закінчення свого стажування стипендіат має подати до FMSH та Посольства Франції в Україні звіт про проведену у рамках стажування дослідницьку роботу.

Процес відбору:

Стипендіальна комісія складається з представників FMSH, Посольства Франції в Україні та зовнішніх експертів, які проаналізують кандидатури за наступними критеріями:

 • Якість наукового профілю та запропонованої методології.
 • Необхідність проведення досліджень у Франції відповідно до наукового проєкту та профілю кандидата.
 • Вміння сакмостійно знаходити наукові контакти.
 • Ті науковці, які не ще не брали участі у конкурсі, мають переваги.

Документи для участі:

Кандидати мають подати заповнену анкету та наукове досьє (проєкт проведення наукових досліджень та додатки) на онлайн платформі. Ця онлайн платформа буде доступна з 15 вересня 2021 року. Кінцевий термін завантаження досьє на платформу - 10 грудня 2021 року до 17:00 включно (за паризьким часом).

Документи можуть бути подані французькою або англійською мовами.

Зміст наукового досьє:

Дослідницький проєкт : науковий проєкт складається з опису 10 000 - 20 000 знаків (пробіли та коментарі включно) і має обов'язково містити:

 • проблематику та мету наукового дослідження;
 • бібліографію;
 • деталізувати програму перебування (візити до яких місць та інституцій передбачено, контакти).

Додатки:

 • Резюме (2 сторінки max);
 • перелік публікацій;
 • копія диплому кандидата наук;
 • лист від керівника лабораторії / дослідницького центру у Франції;
 • лист від директора українського закладу-місця роботи.

Як подати заявку?

 1. Зайдіть на платформу http://calls.msh-paris.fr/  та увійдіть до рубрики « Researcher Workspace » (Дослідницький простір).

 2. Ввійдіть до свого аканту, якщо ви вже створили обліковий запис чи зареєструйтесь.

 3. Заповніть свій профіль та натисніть « create a new application »(створіть нову заявку).

 4. Оберить рубрику « Programme Atlas incoming ANNEE 2020» та науковий конкурс « FMSH-AFU : Ukraine > France».

 5. Заповніть всі поля.

 6. У розділі « Документи » завантажте єдиним документом у форматі PDF ваше досьє учасника.

 1. Ви можете зберегти свою заявку без її прямого подання та згодом повернутися до її опрацювання та остаточної подачі. Увага, якщо ваша заявка не була остаточно "подана", її не будуть розгладати. Неповні заявки та ті, що не відповідатимуть критеріям вищевказаним, не буде роглянуто.

Для отримання будь-якої інформації про платформу, чи у разі проблем під час роботи на платформі звертайтеся: fadili@msh-paris.fr

 

Календар

Відкриття конкурсу: 15 вересня 2021 року
Кінцевий термін подання документів: 10 грудня 2021 року до 17:00 включно (за паризьким часом)
Експертна оцінка робіт: середина грудня 2021 - кінець січня 2022 року
Оголошення результатів: початок лютого 2022 року
Період проведення стажування: з березня по липень 2022 / з вересня по грудень 2022 року. Стажування має розпочатися не пізніше 1 жовтня 2022 року
Тривалість: 2 або 3 місяці
Кількість місяців, доступних у конкурсі: 8

Контакти :

В FMSH : Пані Амадін САМСОН atlas@msh-paris.fr
В Посольстві Франції в Україні : Пані Каріна Охріменко karina.okhrimenko@ifu.kiev.ua