12-14 листопада 2021 року в Києві у Довженко-Центрі (Музей кіно, 5-ий поверх) вдруге пройде Novembre Numérique en Ukraine — французько-український фестиваль цифрового мистецтва та віртуальної реальності, організований Французьким інститутом в Україні за підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas. На фестивалі можна буде побачити найкращі роботи у сфері цифрового мистецтва, які було створено в Україні та Франції за останні роки.
Novembre Numérique — це захід, присвячений цифровому мистецтву, який Французький інститут проводить у всьому світі починаючи з 2017 року. Україна приєдналася до цього руху минулого року. Під час першого фестивалю Novembre Numérique, який відбувся у 2020 році, було представлено виключно твори віртуальної реальності. Цьогорічний фестиваль – це виставка цифрового мистецтва у форматах віртуальної (VR) та доповненої (AR) реальностей, роботизованої скульптури та відео, а також публічна програма з лекціями та дискусіями. Все – з максимальними комфортом і безпекою для всіх відвідувачів.
Виставка - 12 об’єктів: 4 французькі та 2 українські VR-роботи, 3 галереї у віртуальній реальності, одна виставка у доповненій реальності від V-Art та 2 роботичні скульптури. Французька частина експозиції представлена творами-пригодами In-Urbe, Heterotopia, Isle of The Dead, двома роботичними скульптурами відомого французького художника Фаб’єна Зокко (він презентує їх особисто під час фестивалю), а також повноцінною 3D-моделлю Собору Паризької Богоматері від студії Ubisoft (творців ігор Assassin's Creed). Значну частину української експозиції складають роботи проекту V-Art — це віртуальні галереї, VR-додатки та платформа для демонстрації, продажу та колекціонування цифрового мистецтва. Українським є і VR-досвід Fluence is Time times Flux.
Публічна програма - у суботу, 13-го листопада, будуть проходити конференції та програмні панельні дискусії з різними учасниками з усіх сфер цифрового мистецтва на теми: історія цифрового мистецтва, французько-українська цифрова співпраця, VR-менеджмент та художнє використання нових технологій. Заходи проходитимуть в кінолекторії Довженко-Центру. Відвідування можливе за наявності вхідного квитка.
Ціна квитка - на виставкову частину та публічну програму — 100 грн. Також передбачені пільгові квитки, які можна буде придбати лише в касі Довженко-Центру: 50 грн — для студентів, школярів старше 10 років і пенсіонерів; безкоштовно — для дітей до 10 років, людей з обмеженими можливостями, учасників бойових дій, членів FIAF та ICOM. В касах можна розрахуватися банківською картою.
Придбати квитки за посиланням.
Комфорт і безпека - на вході у Довженко-Центр буде діяти протиепідемічний протокол: температурний контроль, перевірка сертифікату про вакцинацію або негативного тесту на коронавірус (зробленого не більше як за 72 години до події). Весь персонал фестивалю також має повну вакцинацію. На вході до експозиційної частини фестивалю кожному відвідувачу допоможуть скласти індивідуальний маршрут по виставлених роботах, щоб якнайменше потрапляти в черги — кожна VR-станція здатна прийняти лише одного глядача.
Під час фестивалю дотримуватимуться санітарно-епідеміологічні норми : після кожного використання VR-шоломів буде виконана дезінфекція, на кожному поверсі будуть доступні засоби для дезінфекції рук.
Організатори та партнери:
Організатор фестивалю:
Французький інститут в Україні
Ексклюзивний партнер програми кіно та інновацій:
Ukrsibbank BNP Paribas Group
Приймаючий партнер:
Довженко-центр
Організаційний партнер:
ГО “ART оптимісти”
Партнер публічної програми:
платформа для демонстрації, продажу та колекціонування цифрового мистецтва V-Art.
Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльністю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.
Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні