Меморіальний цикл, 1 частина

calendar 5 листопада — 6 листопада
adress Кінотеатр "Жовтень", вул. Костянтинівська, 26

Вхід вільний за наявності місць

 

Цей цикл фільмів мав великий успіх на початку року, коли його транслювали на франко-німецькому каналі ARTE. Перша частина циклу, яку пропонує ФІУ, складається з 2 фільмів режисера Седріка Турба у версії з українськими субтитрами.

Седрік Турб, 1972 року народження, французький режисер-документаліст, який спеціалізується на політичній історії 20 століття. Зокрема, у 2013 році він зняв документальний серіал «Повстання» про локальні політичні шторми, що мали міжнародне значення, такі як Травень 1968 року, події на площі Тяньаньмень або Арабська весна.

«Пакт Гітлера-Сталіна» (90’ – 2018) – 5 листопада 19:00

Німецько-радянський пакт, офіційно Угода про ненапад між Німеччиною та Радянським Союзом, - це дипломатична угода, підписана 23 серпня 1939 року в Москві міністрами закордонних справ Німеччини Йоахімом фон Ріббентропом та СРСР В'ячеславом Молотовим у присутності Йосипа Сталіна. Цей цинічний спектакль матиме значний і тривалий вплив, як політичний, так і військовий, спочатку на території, яких він стосувався, але також і на весь європейський континент, під час і після вже неминучого конфлікту, який за ним послідує.

«Кати Сталіна, Катинь 1940» (98’ – 2020) – 6 листопада 18:30

17 вересня 1939 року, не оголосивши війни Польщі, Червона Армія вторглася в її східну частину. Відповідно до таємних положень німецько-радянського пакту, Гітлер і Сталін щойно поділили між собою свого сусіда. НКВС, радянська політична поліція, негайно організує в монастирях Козельська, Старобільська та Осташкова табори польських військовополонених, переважно офіцерів, та представників інтелектуальної еліти.

З подальшим обговоренням за участі :

Юрія Шаповала та Валерія Васильєва, українських істориків, спеціалістів з політичної історії ХІХ та ХХ століть та з історії тоталітарних режимів.

Юрій Шаповал, 1953 року народження, професор, доктор історичних наук, заслужений діяч науки і техніки України, керівник Центру історичної політології Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України. До кола його наукових інтересів входять, зокрема, політична історія України ХІХ та ХХ ст.; політика пам’яті в сучасній Україні, історія комуністичної тоталітарної системи в Україні; Голодомор в Україні; польсько-українські взаємини у 1930-1940-х роках ХХ століття.

Валерій Васильєв, 1961 року народження, доктор історичних наук, завідувач сектору історико-енциклопедичних досліджень Інституту історії України НАН України. В центрі його досліджень історія сталінізму в Україні, україно-російські відносини у ХХ ст. З професором Паризького університету Софі Кьоре здійснює науковий проект «Політичні та культурні відносини СРСР і Франції. Реакції французьких інтелектуалів на переслідування радянських дисидентів. 1950-1980 рр.».

У присутності пана Етьєна де Понсена, Посла Франції в Україні та пана Бартоша Ціхоцкі, Посла Польщі в Україні.

 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema