Дискусія. Як можлива колективна ідентичність?

calendar 24 жовтня
clock 19:00
adress Французький інститут в Україні / Медіатека вул. Гончара, 84 - КИЇВ

«Як можлива колективна ідентичність?»,

Дискусія за участі Венсана Декомба та Сергія Йосипенка

Термін «колективна ідентичність» став сьогодні невід’ємною частиною не лише наукового, а й політичного та культурологічного дискурсу. Ідея колективної ідентичності використовується в поясненні чи не кожного сучасного політичного або ж культурного руху чи конфлікту. Водночас, посилання на «колективну ідентичність» часто слугують для «пояснення без пояснення», бо апелюють до логічних пасток, відомих ще за часів античності.

Чи є ідентичність неодмінною характеристикою груп людей? Чи будь-яка група людей має ідентичність? Чи втрачається «колективна ідентичність» зі зміною поколінь або членів групи?

Ці та інші питання будуть обговорюватися під час дискусії, а особлива увага буде приділена проблемам становлення української ідентичності в перебігу української історії та її функціонування в сучасних умовах.

Венсан Декомб – французький філософ, фахівець з філософії розуму, філософії мови та філософії дії аналітичного спрямування. Автор 15 книг, лауреат премії з філософії французької Академії (2005). Українському читачеві Венсан Декомб знайомий за перекладами його «Інституцій сенсу» (2007) та «Клопотів з ідентичністю» (2013).

Сергій Йосипенко – український філософ, перекладач з французької, фахівець з історії української та французької філософії.

Вхід вільний за попереднім записом

З послідовним перекладом українською

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema