Виставка «Зона, 2009 – 2011»

calendar 18 квітня — 6 травня
adress Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Т. Шевченка, 12
 
Виставка «Зона, 2009 – 2011»
Фотографії Гійома Ербо
 
«Я бачу перед собою засніжений міст, синювате вечірнє світло та сліди вовків. Вже два дні я знаходжусь у Чорнобильській зоні віджуження. Я не хотів сюди повертатися. Я провів тут забагато часу між 2009 та 2011 роками. Чотири місяці блукань на цій забороненій території, яка мене зачарувала з часів першої подорожі у 2001 році. Захоплення і відторгенння водночас. 
 
Чорнобиль не виходить з моєї голови і змушує мене втрачати орієнтири, і мені важко його спекатися. До того ж, лишається міст і сліди вовків. Лишається чорна глибока вода річки Вуж. Я повинен їхати. Зайвий крок, шок, я відчуваю льодяну воду і розумію, що під снігом була яма. Я поранив ногу. Нічого серйозного, якби не страх. І підтверження того, що моя подорож повинна завершитись. 
 
У 2001 році Чернобиль змусив мене перейти від чорно-білого фото до кольорового,  від руху до фронтальності. Загалом, я перейшов з репортажної до документальної зйомки, змушуючи себе переосмислити мій підхід як фотожурналіста. У 2009 році Чорнобиль мені дозволив подивитись на реальність, як на матерію, в яку я міг зануритись, використати моє художнє бачення і вийти за межі статичної фотографії.» Гійом Ербо
 
Гійом Ербо народився у 1970 році. Живе та працює у Парижі. Паралельно з роботою фотожурналіста він працює у напрямку документальної фотографії, яка приводить його у сповнені історією місця, де митець звертається до символів та пам’яті і відкриває невидимі драми: Чорнобиль, Освенцим, Нагасакі і військовий конфлікт в Україні. Його фотографії представлені в галереї Jeu de Paume, фундації la Maison rouge, на численних фестивалях. Отримав багато відзнак, зокрема, Word Press, Visa d’or, Niepce 2011, і у 2016-му Премію Bayeux-Calvados для військових кореспондентів у категорії веб-журналістики за свій подорожній щоденник по Україні, створений для Arte Info. Нещодавно видавництво la Martinière випустило альбом «7/7, тіні живих». 
 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльністю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema