ЛІТЕРАТУРНИЙ ЧАЙ. ПАМ’ЯТІ АННІ ГЬОЦІНГЕР (1951-2017)

calendar 16 лютого
clock 19:00
adress Медіатека ФІУ Вхід вільний
Вона була втіленням елегантності. Жіночною до кінчиків олівців. Усміхнена, стримана, але сильна та рішуча, як її героїні, Анні Гьоцінгер мала ігристий шарм шампанського grand cru. Вона пішла від нас у грудні минулого року...
 
Анні Гьоцінгер була однією з небагатьох жінок у жанрі мальованих історій. Її перший альбом «Золота каска» (Глена, 1976) отримав два призи на фестивалі в Ангулемі. Пізніше вона малює альбоми «Аврора, життя Жорж Санд» (Едісьйон де фам, 1978) за сценаріем Адели Тюрен та «Феліна» (Глена, 1979). У співавторстві з П’єром Крістеном створила багато альбомів, зокрема «Дівчина Почесного легіону» (Дарго, 1980), «Шарлотта і Ненсі» (Дарго, 1987), «Лайнер» (Дарго, 1999). Співпрацювала також з Родольфом над сценарієм альбому Марія-Антуанетта, королева-привид»(Дарго, 2011). У 2013 створює нову прекрасну історію: «Дівчина, одягнена у Діор», альбом про перші кроки Крістіана Діора як кутюр’є. А у 2017 авторка видала альбом «Колетт», присвячений бурхливому життю відомої письменниці.

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema