Про мережу спеціалізованих державних шкіл

В українській системі шкільної освіти збереглася традиція спеціалізованого викладання, насамперед, іноземних мов. Національна мережа налічує 1350 закладів із посиленим вивченням іноземної мови протягом усього періоду навчання  (від 3 год на тиждень в 1-му класі до  6 год на тиждень в 11 класі), що складає близько 70 спеціалізованих шкіл із вивченням французької мови.
 
 7 з-поміж них заручилися підтримкою Посольства Франції, під егідою якого з 1997 року відкриваються двомовні класи, де, починаючи з 5 класу, до програми вводяться від 1 до 3 нелінгвістичних дисциплін французькою мовою (історія, географія, математика, фізика, хімія, біологія та інформатика).
 
У цих закладах, які зосереджені в 6 великих містах України (Київ, Дніпропетровськ, Донецьк, Севастополь, Одеса та Львів), навчаються 700 учнів, 2200 з яких – у двомовних класах, офіційно визнаних українськими діячами освіти згідно з постановою уряду від 2009 року. У 2013 році, директори та керівники білінгвальних профілів, а також аташе з питань іноземних мов Міністерства освіти, здійснили, за запрошенням посольства Франції, навчальний візит у Францію, організований Міжнародним центром педагогічних досліджень. Темою візиту стала двомовна освіта у світі та, зокрема, у Франції, а також методи управління такими установами. 
 
Цей семінар вперше став платформою для спільних роздумів, переконавши директорів шкіл запровадити з 2014 року дворічний план дій, направлений на об’єднання зусиль навколо 3 ключових завдань :
1/ переоцінка та покращення програм нелінгвістичних дисциплін (DNL)
2/ підвищення рівня підготовки педагогічних колективів як  під час навчання в університеті, так і після нього  
3/ інтеграція дидактичних засобів у більш адаптовані нелінгвістичні дисципліни.
 
У 2014 році, Посольство Франції активно долучилося до проявленої ініціативи щодо спільних дій, здійснюючи підтримку модернізації програм   нелінгвістичних дисциплін на початковому етапі, які проводитимуть дві робочі групи українських викладачів спільно з двома французькими експертами в рамках плідної співпраці з Міжнародним центром педагогічних досліджень.
 

 

Дякуємо всім, хто останнім часом цікавиться діяльностю Французького інституту в Україні. З моменту відновлення його роботи невеличкою командою, 1 вересня 2022 року, ФІУ адаптував свою діяльність до нових пріоритетів. Разом із Французьким ліцеєм ім. Анни Київської та мережею Альянс франсез в Україні він залишається на службі нашої дипломатії впливу у цій країні. Відтак, я запрошую Вас переглянути ці декілька сторінок, щоб ознайомитися з проектами, які було здійснено упродовж цього першого року війни, дізнатися про нашу діяльність, про те, хто є нашими партнерами, про наші досягнення, а також про труднощі, з якими ми стикаємося. Сьогодні ФІУ є єдиною іноземною культурною інституцією в Україні, яка приймає публіку. І це – ще один спосіб для нас підтримати цю країну в її протидії агресії.
Дякуємо за Ваш візит.

 

Олів’є ЖАКО
Радник з питань культури та співробітництва – Посольство Франції в Україні
Директор Французького інституту в Україні


ПОРТАЛ СЛУХАЧА КУРСІВ

ПОРТАЛ МЕДІАТЕКИ

mediatheque

КУЛЬТУРТЕКА

portail du cinema